Ergoterapija - Kvaliteten prosti čas
Prvič, delovna terapija je izjemnega pomena za obravnavo zasvojenih bolnikov. Natančneje, to je tisto, kar imenujemo delovna terapija v okviru bolnišničnega zdravljenja odvisnosti. Skratka, vključuje vse ročne, ustvarjalne, rekreativne, izobraževalne in druge dejavnosti.
Njen cilj je doseči in izboljšati določene telesne in duševne funkcije bolnika. Vloga delovne terapije je resocializacija in začetek sprememb. Izvaja se tudi vzporedno s psihoterapijo. Delovna terapija v psihiatriji pacienta pripravi na vrnitev v socialno okolje.
Delovni terapevt sodeluje pri delu s pacientom, ki ga načrtuje in izvaja v skladu s pacientovim psihološkim stanjem.
Pomembno je omeniti, da je delo lahko organizirano skupinsko in/ali individualno, v skladu z interesi, željami in zmožnostmi pacienta.
Psiholog in specializirani pedagog ob podpori delovnega terapevta z bolnikom opravita pogovor, na podlagi katerega organizirata ali podata priporočila za dnevne aktivnosti.
Delovna terapija kot del zdravljenja
Ta v kliniki MedTim se izvaja v posebnih prostorih v popoldanskem času, ko pacienti zaključijo medicinski del obravnave – medicinske postopke, teste, psihoterapijo in usposabljanje.
Ni pa obvezen del zdravljenja odvisnosti, je pa priporočljiv, saj je kakovostno preživljanje prostega časa.
Z vašo podporo bodo vaši najdražji premagali izzive in začeli novo življenje!
Postavite svoje življenje na pravo pot
Ergoterapijo delimo na športne aktivnosti, ročne spretnosti, sprostitvene tehnike kot del terapevtskega procesa (avtogeni trening, progresivna mišična relaksacija) in psihosocialne veščine. Na primer, v jedilnici in dnevni sobi je Sony PlayStation in različne družabne igre.
Poleg tega se pacienti, ki so fizično in psihično stabilni, z odobritvijo zdravnika in pod nadzorom varnostnega osebja odpravijo na vnaprej dogovorjene dnevne izlete.
Delovna terapevtka skupaj s pacienti organizira terapevtsko skupnost. Terapevtska skupnost ima nalogo bolnika vključiti v samo obravnavo, ga naučiti odgovornosti. Delovni terapevt dela na psihosocialnih veščinah in komponentah, vključno z zmožnostjo socialne interakcije in predelave čustev, sprejemanjem novih vrednot in interesov, pripravo na nove vloge, razvijanjem intrapersonalnih veščin, izražanjem samega sebe, učenjem odzivanja na življenjske izzive in spremembe, čas upravljanje in samokontrola.
Med obravnavo delovni terapevt sledi interesom vsakega pacienta, ga usmerja in beleži napredek kognitivnih funkcij na začetku in proti koncu bolnišničnega zdravljenja. Je eden od pokazateljev, kako se je pacient odzival na vse medicinske obravnave in postopke med bolnišničnim zdravljenjem
Zabava na kliniki
- Digitalna zabava (konzola PlayStation): Video igrice lahko služijo kot pozitivna distrakcija in pacientom nudijo začasen pobeg pred stresom in izzivi, s katerimi se srečujejo. Spodbujajo lahko tudi razvoj socialnih veščin in ustvarjanje vezi med bolniki.
- Športne dejavnosti (namizni tenis in biljard): Ukvarjanje z rekreativnimi športnimi aktivnostmi ima lahko fizične in duševne koristi. Spodbuja druženje, telesno aktivnost in lahko prispeva k obvladovanju stresa. Te dejavnosti lahko še posebej prispevajo k sprostitvi in timskemu duhu.
Z raznoliko ponudbo zabave se klinika zaveda pomena zadovoljevanja celostnih potreb pacientov ob upoštevanju njihovega telesnega, čustvenega in socialnega počutja. Te dejavnosti lahko igrajo tudi vlogo pri ustvarjanju terapevtskega okolja, ki podpira povezavo med bolniki in zdravstvenim osebjem.
Poskrbimo, da so te dejavnosti integrirane na način, ki ustreza specifičnim terapevtskim ciljem klinike in podpira pacientov proces okrevanja. To bo prispevalo k ustvarjanju pozitivne in vključujoče izkušnje za ljudi, ki se zdravijo.
Izleti za sprostitev in kulturne dejavnosti
- Čustveno dobro počutje: Sprostitveni izleti pacientom omogočajo oddih od vsakodnevne rutine, kar lahko pomaga zmanjšati stres in izboljšati čustveno počutje. Tudi odkrivanje kulturnih krajev lahko vzbudi pozitivna in spodbudna čustva.
- Začasni pobeg: Sprostitveni izleti zagotavljajo začasen pobeg iz kliničnega okolja, kar pacientom omogoča, da se odklopijo od svojih skrbi in imajo pozitivne izkušnje zunaj okolja oskrbe.
- Kulturna vzgoja: Kulturni izleti nudijo bolnikom priložnost, da odkrijejo in cenijo kulturno bogastvo Srbije. To lahko vključuje obiske zgodovinskih krajev, ki so lahko izobraževalni in intelektualno spodbudni.
- Socialna ponovna integracija: Kulturni izleti lahko bolnikom pomagajo pri pripravi na socialno ponovno vključitev po bivanju v kliniki. Izpostavljenost družabnim dejavnostim in krajem lahko pomaga okrepiti njihove socialne veščine in poveča njihovo samozavest.
Ali pa nas kontaktirajte preko spodnjega e-poštnega obrazca.